fbInstagram

ОДЛУКЕ УО ВСС – 26.децембар 2023.

VSS logo

Управни одбор ВСС, на 14.седници УО ВСС, одржаној 26.децембра 2023.године донео следеће
одлуке:


1. Одлука о најбољим спортистима ВСС у 2023.години
УО ВСС је донео одлуку, на предлог ВСТ комисија, о најбољим спортистима по ваздухопловним
дисциплинама, као и одлуку о најбољем спортисти у летачким и нелетачким дисциплинама. Њихова
имена ће бити објављена у часопису ”Спортско ваздухопловство”, а проглашење ће бити на свечаности
проглашења, у фебруару месецу 2024.године.


2. Календар такмичења ВСС за 2024.годину
Донета је одлука о календару такмичења за 2024.годину. Календар такмичења је објављен на сајту ВСС.


3. Одлука о постављеним рекордима у 2023.години
УО ВСС је донео одлуке о признавању рекорда у параглајдингу којег је поставио Милош Тимотић из
Београда, који лети за клуб „Златибор“.

4. Признања и захвалнице
УО ВСС је донео одлуку, о додели признања и одличја ВСС. Имена добитника ће бити објављена у
часопису ”Спортско ваздухопловство”, а додела ће бити на свечаности проглашења најбољим
спортистима, у фебруару месецу 2024.године.

5. Директори репрезентација ВСС
Директори репрезентација, које се упућују на међународна такмичења категорији 1 (светска и европска
првенства) за 2024.годину су:
Ваздухопловно моделарство: Лаза Ђеоргиевски
Ракетно моделарство: Драган Јевтић
Прецизно слетање параглајдером: Војислав Ивановић
Прелет параглајдером: Жељко Овука
Падобранство: Ненад Кузмановић


6. Репрезентације ВСС – шири састав

Параглајдинг
Прелет
1. Жељко Овука, КСЛиБ „Арес“ Београд
2. Владимир Бачанин, ПК „АИР 037“ Крушевац
3. Марко Милутиновић, СК „Даст Девил“ Београд
4. Предраг Дудић, ПК „Голија“ Рашка
5. Младен Николић, СК „ФлајФит“ Београд

6. Александар Пешић, КСЛиБ „Арес“ Београд
7. Нинко Кљуковница, СПК „Беркут“ Вршац
8. Борис Павличевић, СВУ „Златибор“


Прецизно слетање
1. Драган Попов, СПК „Беркут“ Вршац
2. Горан Ђурковић, СПК „Беркут“ Вршац
3. Дејан Валек, СВУ „Златибор“
4. Иван Павлов, АК „Кумулус“ Нови Сад
5. Милош Тимотић, АК „Јат“ Београд
6. Мирослав Марајановић, ПК „Бели орлови“ Пожаревац
7. Драган Кљуковница, СПК „Беркут“ Вршац
8. Тијана Кручичан, АК „Јат“ Београд
9. Биљана Ђенић, ПК „Голија“ Рашка
10. Анђела Крстевски, КСЛиБ „Арес“ Београд


Падобранство
1. Драган Бодрожић, ПК “Архистратиг“ Београд,
2. Стеван Милетић, ПЕВС “Небеске Видре“,
3. Милан Светозаревић, ПЕВС “Небеске Видре“
4. Дејан Цветковић, ПЕВС “Небеске Видре“,
5. Драшко Лајић, ПК “Архистратиг“ Београд,
6. Слободан Терзић, ПК “Архистратиг“ Београд,
7. Дарко Качавенда, ПЕВС “Небеске Видре“,
8. Стефан Живковић, АК "Наша Крила" Параћин,
9. Радмила Ђурић, ПЕВС “Небеске Видре“.


Аеромоделарство – ваздухопловно моделарство
Категорија Ф1А:
1. Ненад Батоћанин, АК Wing Београд
2. Савић Славко, АК Нова Пазова
3. Пешић Андрија, АК Трстеник
4. Благојевић Радоје, АК Војка
5. Мића Тица, АК Wing Београд
Категорија Ф1Б:
1. Грубић Божо, АК Нова Пазова
2. Гостојић Бојан, АК Зрењанин
3. Гостојић Светозар, АК Зрењанин
4. Благојевић Радоје, АК Војка
5. Слађана Томић Гостојић АК Wing Београд
Категорија Ф1Ц:
1. Лакић Драган, АК Wing Београд
2. Бјелић Бранко, АК Wing Београд
3. Рајић Дарко, АК Сомбор
4. Јановић Стеван, АК Сомбор
5. Павлов Милан, АК Утва – Панчево
Категорија Ф3К:
1. Никола Стојковић, АК Ћуприја

2. Иван Ђеоргиевски, АК Сомбор
3. Милош Бајић, АК Ћуприја
4. Драган Кулунџија, АК Ћуприја
5. Предраг Крстић, АК Трстеник
6. Алмир Агић, АК Ћуприја
Аеромоделарство – ракетно моделарство
Сениори:
1. Зоран Катанић, АК „Сремска Митровица“
2. Михаило Петровић, АК „Фрањо Клуз“ Земун
3. Миодраг Чипчић, АК „Кикинда“
4. Кристина Чипчић, АК „Кикинда“
5. Срђан Радашин, АК „Ада“
6. Стефан Радашин, АК „Ада“
Јуниори:
1. Бранислав Јевтић, АК „Сремска Митровица“
2. Дуња Мрваљевић, АК „Сремска Митровица“
3. Бојана Јевтић, АК „Сремска Митровица“
4. Вук Мрваљевић, АК „Сремска Митровица“
5. Ања Мрваљевић, АК „Сремска Митровица“
6. Никола Дивљак, АК „Сремска Митровица“
7. Анђела Павловић, АК „Сремска Митровица“
Општа авијација
1. Дејан Сарић, АК „Трстеник“
2. Томислав Шалетић, АК „Наша крила“ Параћин
3. Александар Унчанин, АК „Трстеник“
4. Димитрије Илић, АК „Зрењанин“
5. Лазар Танасковић, АК „Зрењанин“
6. Никола Наумовић, АК „Наша крила“ Параћин

Ваздухопловно једриличарство
1. Александар Диклић

7. Предлог спортиста за категоризацију
ВСС је донео предлог спортиста ВСС за категоризацију, који ће бити послат Спортском савезу Србије на
усвајање.


8. Предлог спортиста за стипендирање за 2024.годину
УО ВСС је усвојио предлог спортиста за стипендирање у 2024.години:
1. Петровић Михаило, заслужни спортиста
2. Попов Драган, заслужни спортиста
3. Тимотић Милош, заслужни спортиста
4. Гостојић Бојан, заслужни спортиста
5. Ђурковић Горан, заслужни спортиста

6. Пешић Андрија, заслужни спортиста
7. Јевтић Бојана, међународни ранг
8. Чипчић Миодраг, заслужни спортиста
9. Чипчић Кристина, национални ранг
10. Павлов Иван, заслужни спортиста

9. Одлука о искључењу клубова из чланства
УО ВСС искључује клубове ВСС који нису платили чланарину за 2023.годину.
Списак искључених клубова ће бити објављен након истека рока за уплату чланарине 31.12.2023.године.


10. Одлука о одржавању свечаности проглашења најбољих спортиста ВСС за 2023.годину
Проглашење најбољих спортиста Ваздухопловног савеза Србије по гранама ваздухопловних спортова и
Спортиста године у Ваздухопловном савезу Србије за 2023.годину, извршиће се 20.2.2024. године, са
почетком у 13.00 часова у клупским просторијама Ваздухопловног савеза Србије - ресторан "Аероклуб", у
Улици Узун Мирковој бр. 4/I у Београду.


11. Одлука о образовању комисије за попис имовине, потраживања и обавеза
Ради вршења редовног пописа имовине, потраживања и обавеза са
стањем 31.12.2023. године образује се следећа комисија у саставу:
1. Никола Боровац, председник
2. Светлана Брадић, члан
3. Бранко Узур, члан


12. Одлука о образовању иницијативних одбора за организовање међународних спортских такмичења
Ваздухопловни савез Србије у складу са календаром такмичења за 2024. и 2025.годину, подржава
организацију такмичења из прилога ове одлуке, и формира иницијативни одбор наведених такмичења.

fer play2014