fbInstagram

КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2021

ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЛЕТ
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања Главни термин

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1.  Вршац Опен 1. коло лиге Србије Вршац 17-20. јун 01-04.јул КСЛ Арес Београд

билтен 

Резултати

2. Светски куп Међународно Копаоник - Рашка 10-17. јул ПК Голија Рашка  билтен Резултати
3. ПредЕвропско првенство и Државно првенство 2. коло лиге Србије ДП Ниш 01-08. август

ВСС билтен
4. Десант на Дрвар Ревијално такмичење и 1.коло лиге Србије Дрвар, БиХ 13-15.август 20- 22.август ПК „Дрвар“ и КСЛ „Арес“ Београд билтен
5. Меморијални куп Александар Саша Лепир 3. коло лиге Србије Краљево 20-22.август 27-29.август ПК Еол Краљево  билтен
6. Резервно такмичење 4. коло лиге Србије   10-12. септембар 17-19. септембар    
7. Отворено првенство Ваљева Ревијално такмичење Дивчибаре, Рајац или Оклетац Отказано


АК Ваљево билтен
8. Светско првенство СП Аргентина 31. окт - 13. нов 

НАК Аргентина, ФАИ
 
ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЦИЗНО СЛЕТАЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Вршац Опен 1. коло лиге Србије Вршац 27-28. март 10-11. април СПК Беркут Вршац

билтен / bilten резултати

2  Државно првенство ДП. 2. коло лиге Србије Сремска Миторовица 17-18.април 24-25.април АК "Кумулус" Нови Сад

bilten/билтен резултати

3. Прокупље опен 3.коло лиге Србије Прокупље одложено УЕСТ Прокупље

билтен / bilten

4. Светски куп СК Нишка Бања 29. јул   ПгК "Грунф" Ниш  билтен
5. Светско првенство СП Македонија 07-16.октобар НАК Македонија/ФАИ
6. Европски куп Међународно Београд отказано  
КВС "Кошава" Београд  
 
ОПШТА АВИЈАЦИЈА
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Меморијал Ивана Сарића у прецизном летењу Ревијално такмичење Аеродром Суботица 24-25.јул  31.јул - 01.август  АК Иван Сарић Суботица  билтен
2. Меморијал Михајло Петровић Ревијално такмичење Ниш 28.август ВСС, АК „Ваздухопловци Ниша“ Ниш  
3. Државно првенство у рели летењу ДП Аеродром Ечка 10-12.септембар 17-19.септембар АК Зрењанин билтен 
4. Државно првенство у прецизном летењу ДП Параћин 24-26.септембар 01-03.октобар АК "Наша крила" Параћин билтен 
5. Куп Параћина у прецизном летењу Ревијално такмичење Параћин 19.септембар 03.октобар АК "Наша крила" Параћин  
6. Меморијал пилот пуковник Миленко Павловић Ревијално такмичење Аеродром Дивци Отказано

АК Ваљево и ВСС  
                   
ПАДОБРАНСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Куп Приједора "Петровдански куп" Међународно Урије - Приједор 09-10.јул   АК "Приједор"  
2. Светско првенство у класичним падобранским дисциплинама СП Спортски аеродром Танаи - Русија 10-20.август   НАК Русија/ФАИ билтен 
3. 67. Отворено падобранско првенство Србије у дисциплини скокови на циљ ДП Аеродром Ечка 21-23.август 04-06.септембар АК Зрењанин

 Bilten-otvoreno prvenstvo

Билтен - државно првенство

4. Крушевачки куп у скоковима на циљ Ревијално такмичење Аеродром Крушевац 24-25.август 31.август - 01.септембар АК Михајло Живић Крушевац  
5. Балкански скок пријатељства Међународно Лисичији Јарак 7-12.септембар   ВСС  
6. Куп Параћина Ревијално такмичење Аеродром Параћин 26.септембар 03.октобар АК Наша крила Параћин  
7. Куп "Пет звијезда" Међународно Залужани - Бања Лука 08-10.окт     АК "Бања Лука"   
8. Суботица куп 2021 - дисциплина скок на циљ Ревијално такмичење Аеродром Суботица отказано   АК Иван Сарић Суботица билтен / bilten 
9. Суботица куп 2021 - дисциплина релатив Ревијално такмичење Аеродром Суботица отказано 

АК Иван Сарић Суботица билтен / bilten 
 
УЛТРА ЛАКО ЛЕТЕЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство пилота ултралаких ваздухоплова ДП  Аеродром Ћуприја 07.август 14.август АК Ћуприја

 билтен1 билтен2

 
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО
Р.Б. Назив  и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Велики Радинци 17-20.јун АК Сремска Митровица
2. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Ченеј 24-27.јун АК Нови Сад
3. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Биково 01-04.јул    АК “Иван Сарић” Суботица
4. Државно првенство  Државно првенство Аеродром Суботица 23-31.јул    АК “Иван Сарић” Суботица билтен  
5. Светско првенство СП Немачка 18-31.јул    НАК Немачка/ФАИ

билтен

6. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Краљево 29.јул – 01.август    АК “Михајло Петровић” Краљево

7. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Трстеник 05-08.август   АК “Трстеник”  
8. Светско првенство СП Француска 07-21.август   НАК Француска/ФАИ билтен 
9. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Крушевац 12-15.август   АК Михајло Живић Крушевац  
10. Такмичење у прецизном слетању Ревијално Аеродром Суботица 19-22.август   АК Иван Сарић Суботица  
           
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место
одржавања
Главни термин
Резервни термин
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. RCDS FPV RACE 1 Ревијално такмичење Лисичији Јарак, Београд 11.април

18.април

РЦ Дрон Београд

билтен 

резултати

2. 4. Ваљевски моделарски скуп Ревијално такмичење Аеродром Дивци 30.мај 06.јун

АК Ваљево  
3. 38.Срем куп, светски куп у класама Ф1А,Б,Ц, Међународно - светски куп Арадац, Зрењанин 05.јун

03.јул

АК Нова Пазова

билтен / bilten 

резултати

4. Морава куп Ф1АБЦХ

Међународно - отворено

Арадац, Зрењанин 06.јун

13.јун

АК Трстеник

билтен 

резултати

5. Државно првенство Ф1Е ДП одложено 

АК Сомбор  
6. 25.Бачка куп Ф1АБЦХ Лига такмичење, 2.коло Ф1АБЦ и отворено међународно Ранчево, Сомбор 20.јун 12.септембар АК Сомбор билтен Резултати
7. RCDS FPV RACE 2 Ревијално такмичење Лисичији Јарак, Београд 25.јул 08.август  РЦ Дрон Београд  билтен
8. Пан Куп Ф1АБЦХ Лига такмичење, 1.коло Ф1АБЦ Арадац, Зрењанин 31.јул

АК Зрењанин билтен  
9. DXRacing 2021 Међународно - светски куп Бела Црква 14-15.август РЦ Дрон Београд  
10. RCDS FPV RACE 3 ДП Лисичији Јарак, Београд 26.септембар 03.октобар РЦ Дрон Београд  
11. Државно првенство Ф1АБЦ ДП Арадац, Зрењанин  26.септембар

АК Зрењанин билтен 
12. Винг куп Ф1АБЦХ Лига такмичење, 3.коло Ф1АБЦ Арадац, Зрењанин 03.октобар 07.новембар АК Винг Београд  
13. Лига Ф1Н и Ф1Н-150 лига такмичење, 2.коло Ф1Н Бор 09.октобар 16.октобар АК Бор билтен 
14. Зрењанин Индор Опен Ф1Н и Ф1Н-150 лига такмичење, 3.коло Ф1Н Зрењанин 10.октобар 24.октобар АК Зрењнин билтен 
15. 6. Бачка Индор куп Ф1Н и Ф1Н-150 Лига такмичење, 1.коло Ф1Н Сомбор 23.октобар 30. октобар АК Сомбор  
16. 10.меморијал Ивана Шекуларца Ф1АБЦХГ Лига такмичење, 4.коло Ф1АБЦ Аеродром Трстеник 06.новембар 13.новембар АК Трстеник  
17. Државно првенство Ф1Н и ревијално Ф1Н-150 ДП Сомбор 13.новембар 20.новембар АК Сомбор  
18. Светско првенство за сениоре и јуниоре Ф1АБЦП СП Монконтур, Француска Одложено за 2023     ФАИ, НАК Француска билтен  
19. 53.Меморијал Ђорђе Жигић Ф1АБЦ Међународно - светски куп Арадац, Зрењанин Одложено за 2022
 
АК Фрањо Клуз Земун  
20. Златибор трофеј куп 2021 Ф1Е Међународно - светски куп Златибор Одложено за 2022 
 
АК Фрањо Клуз Земун  
21. Златибор куп 2021 Ф1Е Међународно – светски куп Златибор Одложено за 2022 
 
АК Фрањо Клуз Земун  
22. “Belgrade Fair Cup 2021” – Ф1Д и јуниори папир 350 Међународно – светски куп Београдски сајам Одложено за 2022   АК Фрањо Клуз Земун  
 
РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 1.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре Лига такмичење Велики Радинци 08.мај 22.мај АК Сремска Митровица

билтен 

резултати

2. 2.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре Лига такмичење Арадац, Зрењанин 29.мај 12.јун АК "Фрањо Клуз" Земун билтен Резултати
3. Сирмијум куп - светски куп Међународно - светски куп Велики Радинци 03-04.јул АК Сремска Митровица  билтен Резултати
4. 3. коло Купа Србије у ракетном моделарству Лига такмичење Аеродром Ченеј 21.август   АК "Нови Сад" билтен
5. Државно првенство за сениоре и јуниоре ДП Аеродром Ченеј - Нови Сад 18-19.септембар 25-26.септембар АК Нови Сад  
6. Светско првенство у ракетном моделарству за сениоре и јуниоре СП Бузау, Румунија 02-08.октобар ФАИ, НАК Румунија билтен

 

 

 

.

fer play2014