fbInstagram

КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2021

ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЛЕТ
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања Главни термин

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Отворено првенство Ваљева Ревијално такмичење Дивчибаре, Рајац или Оклетац 02-04.април
23-25.април АК Ваљево билтен
2. Светско првенство СП Француска 23. мај - 05.јун   НАК Француска, ФАИ
3. билтен 1. коло лиге Србије Вршац 17-20. јун 01-04.јул КСЛ Арес Београд билтен 
4. Светски куп Међународно Копаоник - Рашка 10-17. јул ПК Голија Рашка
5. ПредЕвропско првенство и Државно првенство 2. коло лиге Србије ДП Ниш 01-08. август ВСС
билтен
6. Меморијални куп Александар Саша Лепир 3. коло лиге Србије Краљево 20-22.август 27-29.август ПК Еол Краљево  
7. Резервно такмичење 4. коло лиге Србије   10-12. септембар 17-19. септембар    
 
ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЦИЗНО СЛЕТАЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Вршац Опен 1. коло лиге Србије Вршац 27-28. март 10-11. април СПК Беркут Вршац
билтен / bilten 
2  Државно првенство ДП. 2. коло лиге Србије Сремска Миторовица 17-18.април 08-09.мај АК "Кумулус" Нови Сад
3. Европски куп Међународно Београд 04-06.јун    КВС "Кошава" Београд
4. Прокупље опен 3.коло лиге Србије Прокупље 12-13.јун 19-20.јун УЕСТ Прокупље

5. Светско првенство СП Македонија 07-16.октобар НАК Македонија/ФАИ
 
ОПШТА АВИЈАЦИЈА
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Меморијал пилот пуковник Миленко Павловић Ревијално такмичење Аеродром Дивци 09.мај 16.мај АК Ваљево
2. Меморијал Михајло Петровић Ревијално такмичење накнадно јун 2021 јул 2021 накнадно  
3. Меморијал Ивана Сарића у прецизном летењу Ревијално такмичење Аеродром Суботица 24-25.јул  31.јул - 01.август АК Иван Сарић Суботица  
4. Државно првенство у рели летењу ДП Аеродром Ечка 10-12.септембар 17-19.септембар АК Зрењанин  
5. Државно првенство у прецизном летењу ДП Параћин 25-27.септембар 01-03.октобар АК "Наша крила" Параћин  
6. Куп Параћина у прецизном летењу Ревијално такмичење Параћин 19.септембар 03.октобар АК "Наша крила" Параћин  
                   
ПАДОБРАНСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Куп "Пет звијезда" Међународно Залужани - Бања Лука 29-30.мај    АК "Бања Лука"  
2. Суботица куп 2021 - дисциплина релатив Ревијално такмичење Аеродром Суботица 11-13.јун 18-20.јун АК Иван Сарић Суботица  
3. Суботица куп 2021 - дисциплина скок на циљ Ревијално такмичење Аеродром Суботица 09-11.јул 16-18.јул АК Иван Сарић Суботица  
4. Куп Приједора "Петровдански куп" Међународно Урије - Приједор 09-10.јул   АК "Приједор"  
5. Светско првенство у класичним падобранским дисциплинама СП Спортски аеродром Танаи - Русија 10-20.август   НАК Русија/ФАИ  
6. 67. Отворено падобранско првенство Србије у дисциплини скокови на циљ ДП Аеродром Ечка 21-23.август 04-06.септембар АК Зрењанин  
7. Крушевачки куп у скоковима на циљ Ревијално такмичење Аеродром Крушевац 24-25.август 31.август - 01.септембар АК Михајло Живић Крушевац  
8. Балкански скок пријатељства Међународно Лисичији Јарак 7-12.септембар   ВСС  
9. Куп Параћина Ревијално такмичење Аеродром Параћин 26.септембар 03.октобар АК Наша крила Параћин  
 
УЛТРА ЛАКО ЛЕТЕЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство пилота ултралаких ваздухоплова ДП  Аеродром Ћуприја 07.август 14.август АК Ћуприја

 
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО
Р.Б. Назив  и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Велики Радинци 17-20.јун АК Сремска Митровица
2. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Ченеј 24-27.јун АК Нови Сад
3. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Биково 01-04.јул    АК “Иван Сарић” Суботица
4. Државно првенство  Државно првенство Аеродром Биково 10-18.јул    АК “Иван Сарић” Суботица  
5. Светско првенство СП Немачка 18-31.јул    НАК Немачка/ФАИ

6. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Краљево 29.јул – 01.август    АК “Михајло Петровић” Краљево

7. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Трстеник 05-08.август   АК “Трстеник”  
8. Светско првенство СП Француска 07-21.август   НАК Француска/ФАИ  
9. Лига Србије у ваздухопловном једриличарству Лига такмичење Аеродром Крушевац 12-15.август   АК Михајло Живић Крушевац  
10. Такмичење у прецизном слетању Ревијално Аеродром Суботица 19-22.август   АК Иван Сарић Суботица  
           
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место
одржавања
Главни термин
Резервни термин
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 6. Бачка Индор куп Ф1Н и Ф1Н-150 Лига такмичење, 1.коло Ф1Н Сомбор 13.март 30. октобар АК Сомбор
2. Државно првенство Ф1Н и ревијално Ф1Н-150 ДП Сомбор 27.март 20.новембар АК Сомбор


3. Пан Куп Ф1АБЦХ Лига такмичење, 1.коло Ф1АБЦ Арадац, Зрењанин 11.април 30.мај АК Зрењанин
4. RCDS FPV RACE 1 Ревијално такмичење Лисичији Јарак, Београд 11.април 18.април РЦ Дрон Београд
5. Државно првенство Ф1Е ДП 16.мај 24.октобар АК Сомбор

6. 4. Ваљевски моделарски скуп Ревијално такмичење Аеродром Дивци 30.мај 06.јун АК Ваљево
7. 38.Срем куп, светски куп у класама Ф1А,Б,Ц, Међународно - светски куп Арадац, Зрењанин 05.јун 03.јул ВСС  
8. Морава куп Ф1АБЦХ

Међународно - отворено

Арадац, Зрењанин 06.јун 13.јун АК Трстеник  
9. 53.Меморијал Ђорђе Жигић Ф1АБЦ Међународно - светски куп Арадац, Зрењанин 12.јун 19.јун АК Фрањо Клуз Земун  
10. 25.Бачка куп Ф1АБЦХ Лига такмичење, 2.коло Ф1АБЦ и отворено међународно Ранчево, Сомбор 20.јун 12.септембар АК Сомбор  
11. DXRacing 2021 Међународно - светски куп Бела Црква 26-27.јун 03-04.јул РЦ Дрон Београд  
12. Златибор трофеј куп 2021 Ф1Е Међународно - светски куп Златибор 26.јун   АК Фрањо Клуз Земун  
13. Златибор куп 2021 Ф1Е међународно – светски куп Златибор 27.јун   АК Фрањо Клуз Земун  
14. Државно првенство Ф1АБЦ ДП Арадац, Зрењанин 11.јул 26.септембар АК Зрењанин  
15. RCDS FPV RACE 2 Ревијално такмичење Лисичији Јарак, Београд 25.јул 08.август РЦ Дрон Београд  
16. Светско првенство за сениоре и јуниоре Ф1АБЦП СП Монконтур, Француска 14.-21.август   ФАИ, НАК Француска  
17. RCDS FPV RACE 3 ДП Лисичији Јарак, Београд 19.септембар 26.септембар РЦ Дрон Београд  
18. Винг куп Ф1АБЦХ Лига такмичење, 3.коло Ф1АБЦ Арадац, Зрењанин 03.октобар 07.новембар АК Винг Београд  
19. Лига Ф1Н и Ф1Н-150 лига такмичење, 2.коло Ф1Н Бор 09.октобар 16.октобар АК Бор  
20. Зрењанин Индор Опен Ф1Н и Ф1Н-150 лига такмичење, 3.коло Ф1Н Зрењанин 10.октобар 24.октобар АК Зрењнин  
21. 10.меморијал Ивана Шекуларца Ф1АБЦХГ Лига такмичење, 4.коло Ф1АБЦ Аеродром Трстеник 06.новембар 13.новембар АК Трстеник  
22. “Belgrade Fair Cup 2021” – Ф1Д и јуниори папир 350 међународно – светски куп Београдски сајам 18.септембар   АК Фрањо Клуз Земун  
 
РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 1.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре Лига такмичење Аеродром Ченеј - Нови Сад 17.април 24.април АК Нови Сад
2. 2.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре Лига такмичење Велики Радинци 08.мај 22.мај АК Сремска Митровица
3. 3.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре Лига такмичење Арадац, Зрењанин 29.мај 12.јун АК "Фрањо Клуз" Земун
4. Сирмијум куп - светски куп Међународно - светски куп Велики Радинци 12-13.јун 26-27.јун АК Сремска Митровица  
5. Светско првенство у ракетном моделарству за сениоре и јуниоре СП Бузау, Румунија 21-27.август ФАИ, НАК Румунија
6. Државно првенство за сениоре и јуниоре ДП Аеродром Ченеј - Нови Сад 18-19.септембар 25-26.септембар АК Нови Сад

 

 

 

.

fer play2014