fbInstagram

КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА ЗА 2020

СПОРТСКИ КАЛЕНДАР ВСС ЗА 2020.ГОДИНУ

ОПШТА АВИЈАЦИЈА

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Меморијални куп пуковник пилот Миленко Павловић, рели летење

отказано

 

Ваљево

2

Меморијал пилот Михајло Петровић, рели летење

13.јун

20.јун

Трстеник

3

Куп Параћина, прецизно летење

19.септембар

20.септембар

Параћин

4

ДП у прецизном летењу

25.-27. септембар

16-18.октобар

Суботица

5

ДП у рели летењу

02-04.октобар

09-11.октобар

Ваљево

ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Куп Михајла Живића, прецизно слетање једрилицом

27-28.јун

04-05.јул

Крушевац

2

Државно првенство

12-18.јул

Суботица

3

Међународни бланик куп Трстеник 2020. - прецизно слетање

03.октобар

10.октобар

Трстеник

4

19. Меморијал Ивана Сарића - прецизно слетање

Суботица

ПАДОБРАНСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Куп Пет звијезда

Одложено

Бања Лука

2

Куп Приједора - "Петровдански куп"

11-12.јул

Приједор

3

Куп Суботице у скоковима на циљ 24.-26.јул aеродром Биково  

4

Светско првенство

Отказано

Танаи, Русија

5

66. Државно првенство у класичним падобранским дисциплинама

12-13.септембар

19-20.септембар

Лисичији Јарак - Београд

6

Куп Параћина

26. септембар

27. септембар

Параћин

7

Крушевачки куп у скоковима на циљ

03-04.октобар

10-11.октобар

Крушевац

ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

11. Коплас про куп, Ф1Н и Ф1Н-150

16.фебруар

01.март

Нова Пазова

2

6. Бачка Индор куп Ф1Н и Ф1Н-150

Отказано

Сомбор

3

Државно првенство Ф1Н и ревијално Ф1Н-150

Одложено

октобар

Сомбор

4

Зрењанин Индор Опен Ф1Н и Ф1Н-150

Одложено

25.октобар

Зрењанин

5

Државно првенство Ф1Е

11.октобар

Крчедин

6

Пан куп Ф1А,Б,Ц,Х

04.октобар

 

Арадац, Зрењанин

7

37.Срем куп Ф1АБЦQ

одложено

 

Арадац, Зрењанин

8

"Морава  куп" F1A,B,C,Q i F1H euro challenge

30.мај

04.јул

Арадац, Зрењанин

9

Трећи ваљевски моделарски РЦ скуп

27.јун

 

Ваљево

10

24. Бачка куп Ф1АБЦХQ

21.јун

Ранчево

11

53. Меморијал Ђорђе Жигић Ф1АБЦ

отказано

Арадац, Зрењанин

12

Светски куп у трци дронова, Ф9 ФПВ рејсинг

27-28.јун

04-05.јул

Бела Црква

13

Трофеј Златибора Ф1Е

отказано

Златибор

14

Златибор 2020. куп

отказано

Златибор

15

9.Меморијал Иван Шекуларац Ф1АБЦХ

18.јул

07.новембар

Трстеник

16

ФВП трка дронова, Ф9У категорија, државно првенство

25-26.јул

Београд, Лисичији Јарак

17

Европско првенство Ф1АБЦ

отказано

Прилеп, Македонија

18

Куп београдског сајма 2020, Ф1Д и Ф1Д-350

22-23.август

Београд, Србија

19

Државно првенство Ф1АБЦ и јуниорско Ф1Х

06.септембар

13.септембар

Арадац, Зрењанин

20

Винг куп Ф1АБЦХ

20.септембар

04.октобар

Арадац, Зрењанин

21 Лига Србије Ф1Н     Резултати  
22 Лига Србије Ф1АБЦХ        

РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

1. Коло купа Србије за сениоре и јуниоре

Одложено

09.мај

Арадац, Зрењанин

2

2. Коло купа Србије за сениоре и јуниоре

06.јун

13.јун

Шумарски рит - Војка

3

Светско првенство

21-29.август

Бузау, Румунија

4

Државно првенство

19-20.септембар

26-27.септембар

Шумарцки рит - Војка

5

Сирмијум куп

03-04.октобар

10-11.октобар

Велики Радинци

6

3. Коло купа Србије за сениоре и јуниоре

24.октобар

31.октобар

Арадац, Зрењанин

ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЦИЗНО СЛЕТАЊЕ

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Суботица Опен, лига Србије 1.коло,ФАИ 2

14-15. март

21-22.март

Суботица - Биково

2

Државно првенство -  Вршац Опен, лига Србије 2.коло, ФАИ 2

23-25.октобар

30.октобар-01.новембар

Вршац

3

7. Европско првенство у прецизном слетању

отказано

Румунија

4

Лесковац Опен

29-30.август

10-11.октобар

Лесковац

5

Прокупље опен 2020 - Европски куп, лига Србије 3.коло, ФАИ 2

12-13.септембар

26-27.септембар

Прокупље

ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЛЕТ

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Ваљево Опен

04-06. септембар

11.-13.септембар и

18. - 20. септембар 

Дивчибаре, Оклетац, Рајац

2

Вршац Опен, лига Србије 1.коло, ФАИ 2

18.-21.јун

02. - 05.јул и

03. - 06. септембар

Вршац

3

XC изнад равнице 2020, лига Србије 2.коло, ФАИ 2

05-07.јун

03 - 05. јул и  

04. - 06. септембар

Тителски брег

4

Меморијални куп "Александар Саша Лепир", лига Србије 3.коло, ФАИ 2

26-28.јун

28-30.август

Краљево

5

16. Европско првенство у прелету

23.август - 05.септембар

Ниш, Србија

6

Државно првенство - Копаоник куп, лига Србије 4.коло, ФАИ 2

08-13.август

Копаоник - Рашка

7

Пегаз куп

05-06.септембар

12-13.септембар

Ивањица

УЛЛ

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Државно првенство за улл у  навигацији

29.август

05.септембар

Ћуприја

БАЛОНАРСТВО

РБ

НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА

ГЛАВНИ ДАТУМ

РЕЗЕРВНИ ДАТУМ

МЕСТО ОДРЖАВАЊА

1

Фестивал балона

04.-06.септембар

Сента

 

fer play2014