КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2021
ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЛЕТ | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин |
резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | Вршац Опен | 1. коло лиге Србије | Вршац | 17-20. јун | 01-04.јул | КСЛ Арес Београд | |||
2. | Светски куп | Међународно | Копаоник - Рашка | 10-17. јул | ПК Голија Рашка | билтен Резултати | |||
3. | ПредЕвропско првенство и Државно првенство | 2. коло лиге Србије ДП | Ниш | 01-08. август | ВСС | билтен Резултати | |||
4. | Десант на Дрвар | међународно такмичење и 3.коло лиге Србије | Дрвар, БиХ | 13-15.август | 20- 22.август | ПК „Дрвар“ и КСЛ „Арес“ Београд | билтенРезултати | ||
5. | Меморијални куп Александар Саша Лепир | 4. коло лиге Србије | Краљево | 20-22.август | 27-29.август | ПК Еол Краљево | билтен Резултати | ||
6. | Отворено првенство Ваљева | Ревијално такмичење | Дивчибаре, Рајац или Оклетац | Отказано |
АК Ваљево | билтен | |||
7. | Светско првенство | СП | Аргентина | 31. окт - 13. нов | НАК Аргентина, ФАИ | билтен Резултати | |||
8. | Лига Србије у параглајдингу дисциплина прелет 2021 | Резултати | |||||||
ПАРАГЛАЈДИНГ - ПРЕЦИЗНО СЛЕТАЊЕ | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин | Резервни термин | Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | Вршац Опен | 1. коло лиге Србије | Вршац | 27-28. март | 10-11. април | СПК Беркут Вршац |
|||
2 | Државно првенство | ДП. 2. коло лиге Србије | Сремска Миторовица | 17-18.април | 24-25.април | АК "Кумулус" Нови Сад | |||
3. | Прокупље опен | 3.коло лиге Србије | Прокупље | 6-7. новембар | 13-14. новембар | УЕСТ Прокупље | |||
4. | Светски куп | СК | Нишка Бања | 29. јул | ПгК "Грунф" Ниш | билтен Резултати | |||
5. | Светско првенство | СП | Македонија | 07-16.октобар | НАК Македонија/ФАИ | билтен Резултати | |||
6. | Европски куп | Међународно | Београд | отказано | КВС "Кошава" Београд | ||||
7. | Лига Србије у прецизном слетању 2021, генерални пласман | Резултати | |||||||
ОПШТА АВИЈАЦИЈА | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин |
Резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | Меморијал Ивана Сарића у прецизном летењу | Ревијално такмичење | Аеродром Суботица | Одложено | АК Иван Сарић Суботица | билтен | |||
2. | Меморијал Михајло Петровић | Ревијално такмичење | Ниш | 5.септембар | ВСС, АК „Ваздухопловци Ниша“ Ниш | билтен Резултати | |||
3. | Државно првенство у рели летењу | ДП | Аеродром Ечка | 10-12.септембар | 17-19.септембар | АК Зрењанин | билтен Резултати | ||
4. | Државно првенство у прецизном летењу | ДП | Параћин | 24-26.септембар | 01-03.октобар | АК "Наша крила" Параћин | билтен Резултати | ||
5. | Куп Параћина у прецизном летењу | Ревијално такмичење | Параћин | 19.септембар | 03.октобар | АК "Наша крила" Параћин | |||
6. | Меморијал пилот пуковник Миленко Павловић | Ревијално такмичење | Аеродром Дивци | Отказано | АК Ваљево и ВСС | ||||
ПАДОБРАНСТВО | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин |
Резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | Куп Приједора "Петровдански куп" | Међународно | Урије - Приједор | 09-10.јул | АК "Приједор" | Билтен Резултати | |||
2. | Светско првенство у класичним падобранским дисциплинама | СП | Спортски аеродром Танаи - Русија | 10-20.август | НАК Русија/ФАИ | билтен Резултати | |||
3. | 67. Отворено падобранско првенство Србије у дисциплини скокови на циљ | ДП | Аеродром Ечка | 21-23.август | 04-06.септембар | АК Зрењанин | |||
4. | Крушевачки куп у скоковима на циљ | Ревијално такмичење | Аеродром Крушевац | отказано | АК Михајло Живић Крушевац | ||||
5. | Балкански скок пријатељства | Међународно | Лисичији Јарак | 7-12.септембар | ВСС | билтен Резултати | |||
6. | Куп Параћина | Ревијално такмичење | Аеродром Параћин | 26.септембар | 03.октобар | АК Наша крила Параћин | |||
7. | 9.Меморијални падобрански куп „Пет звијезда | Међународно | ВК „Skydive“ Бања Лука | 08-10.окт | АК "Бања Лука" | програм / билтен | |||
8. | Суботица куп 2021 - дисциплина скок на циљ | Ревијално такмичење | Аеродром Суботица | отказано | АК Иван Сарић Суботица | билтен / bilten | |||
9. | Суботица куп 2021 - дисциплина релатив | Ревијално такмичење | Аеродром Суботица | отказано | АК Иван Сарић Суботица | билтен / bilten | |||
УЛТРА ЛАКО ЛЕТЕЊЕ | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин | Резервни термин | Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | Државно првенство пилота ултралаких ваздухоплова | ДП | Аеродром Ћуприја | 07.август | 14.август | АК Ћуприја | |||
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО |
|||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин | резервни термин | Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | Државно првенство | Државно првенство | Аеродром Суботица | 23-31.јул | АК “Иван Сарић” Суботица | билтен Резултати |
|||
2. | Светско првенство | СП | Немачка | 18-31.јул | НАК Немачка/ФАИ | ||||
3. | Светско првенство | СП | Француска | 07-21.август | НАК Француска/ФАИ | билтен | |||
4. | Такмичење у прецизном слетању | Ревијално | Аеродром Суботица | 19-22.август | АК Иван Сарић Суботица | ||||
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања |
Главни термин |
Резервни термин |
Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | RCDS FPV RACE 1 | Ревијално такмичење | Лисичији Јарак, Београд | 11.април |
18.април |
РЦ Дрон Београд | |||
2. | 4. Ваљевски моделарски скуп | Ревијално такмичење | Аеродром Дивци | 30.мај | 06.јун |
АК Ваљево | |||
3. | 38.Срем куп, светски куп у класама Ф1А,Б,Ц, | Међународно - светски куп | Арадац, Зрењанин | 05.јун |
03.јул |
АК Нова Пазова | |||
4. | Морава куп Ф1АБЦХ |
Међународно - отворено |
Арадац, Зрењанин | 06.јун |
13.јун |
АК Трстеник | |||
5. | Државно првенство Ф1Е | ДП | одложено | АК Сомбор | |||||
6. | 25.Бачка куп Ф1АБЦХ | Лига такмичење, 2.коло Ф1АБЦ и отворено међународно | Ранчево, Сомбор | 20.јун | 12.септембар | АК Сомбор | билтен Резултати | ||
7. | RCDS FPV RACE 2 | Ревијално такмичење | Лисичији Јарак, Београд | 25.јул | 08.август | РЦ Дрон Београд | билтен Резултати | ||
8. | DXRacing 2021 | Међународно - светски куп | Бела Црква | 14-15.август | РЦ Дрон Београд | Резултати | |||
9. | Пан Куп Ф1АБЦХ | Лига такмичење, 1.коло Ф1АБЦ | Арадац, Зрењанин | 25.сеп | АК Зрењанин | билтен Резултати | |||
10. | RCDS FPV RACE 3 | ДП | Лисичији Јарак, Београд | 26.септембар | 03.октобар | РЦ Дрон Београд | билтен Резултати | ||
11. | Државно првенство Ф1АБЦ | ДП | Арадац, Зрењанин | 26.септембар | АК Зрењанин | билтен Резултати | |||
12. | Винг куп Ф1АБЦХ | Лига такмичење, 3.коло Ф1АБЦ | Арадац | 21. новембар | АК Винг Београд | билтен Резултати | |||
13. | 6. Бачка Индор куп Ф1Н и Ф1Н-150 | Лига такмичење, 1.коло Ф1Н | Сомбор | 06.новембар | АК Сомбор | билтен Резултати | |||
14. | 10.меморијал Ивана Шекуларца Ф1АБЦХГ | Лига такмичење, 4.коло Ф1АБЦ | Аеродром Трстеник | 13.новембар | АК Трстеник | билтен Резултати | |||
15. | Државно првенство Ф1Н и ревијално Ф1Н-150 | ДП | Сомбор | 06.новембар | АК Сомбор | билтен Резултати | |||
16. | Лига Ф1Н и Ф1Н-150 | лига такмичење, 2.коло Ф1Н | Бор | отказано | АК Бор | билтен | |||
17. | Светско првенство за сениоре и јуниоре Ф1АБЦП | СП | Монконтур, Француска | Одложено за 2023 | ФАИ, НАК Француска | билтен | |||
18. | Зрењанин Индор Опен Ф1Н и Ф1Н-150 | лига такмичење, 3.коло Ф1Н | Зрењанин | отказано | АК Зрењнин | билтен | |||
19. | 53.Меморијал Ђорђе Жигић Ф1АБЦ | Међународно - светски куп | Арадац, Зрењанин | Одложено за 2022 | АК Фрањо Клуз Земун | ||||
20. | Златибор трофеј куп 2021 Ф1Е | Међународно - светски куп | Златибор | Одложено за 2022 | АК Фрањо Клуз Земун | ||||
21. | Златибор куп 2021 Ф1Е | Међународно – светски куп | Златибор | Одложено за 2022 | АК Фрањо Клуз Земун | ||||
22. | “Belgrade Fair Cup 2021” – Ф1Д и јуниори папир 350 | Међународно – светски куп | Београдски сајам | Одложено за 2022 | АК Фрањо Клуз Земун | ||||
23. | Лига Србије у ваздухопловном моделарству Ф1АБЦХ – генерални пласман 2021 | Резултати | |||||||
РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО | |||||||||
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Главни термин | Резервни термин | Непосредни организатор | билтен/ резултати |
|||
1. | 1.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре | Лига такмичење | Велики Радинци | 08.мај | 22.мај | АК Сремска Митровица | |||
2. | 2.коло лиге Србије за сениоре и јуниоре | Лига такмичење | Арадац, Зрењанин | 29.мај | 12.јун | АК "Фрањо Клуз" Земун | билтен Резултати | ||
3. | Сирмијум куп - светски куп | Међународно - светски куп | Велики Радинци | 03-04.јул | АК Сремска Митровица | билтен Резултати |
|||
4. | 3. коло Купа Србије у ракетном моделарству | Лига такмичење | Аеродром Ченеј | 21.август | АК "Нови Сад" | билтен Резултати | |||
5. | Државно првенство за сениоре и јуниоре | ДП | Аеродром Велики Радинци | 30-31. октобар | АК Сремска Митровица и АК "Фрањо Клуз" Земун | билтен Резултати | |||
6. | Светско првенство у ракетном моделарству за сениоре и јуниоре | СП | Бузау, Румунија | 02-08.октобар | ФАИ, НАК Румунија | билтен Резултати | |||
7. | ЈУНИОРСКИ И СЕНИОРСКИ КУП СРБИЈЕ 2021 – ГЕНЕРАЛНИ ПЛАСМАН | Резултати |
.