fbInstagram

КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2019

 

АЕРОМОДЕЛАРСТВО - РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања Главни термин

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 1. Коло Купа Србије у РМ С3 1/2А, С6 1/2А Лига такмичење Војка 12. мај
АК "Фрањо Клуз" билтен
2. 2. Коло Купа Србије у РМ С3 1/2А, С6 1/2А Лига такмичење Арадац 9. јун 16. јун   АК "Војка" билтен 
3. ФАИ Европско првенство Европско првенство. ФАИ 1 Бузау, Румунија 23.авг - 31.авг   / ФАИ, НАК Румунија

билтен

форма 

4. Државно првенство у РМ С3А,С4А,С6А,С9А Државно првенство Војка 15. сеп 22. сеп   АК "Нова Пазова" билтен 
5. Сирмијум куп С4А,С6А,С7,С8Е/П, С9А Светски куп, ФАИ2 Сремска Митровица 5.-6. окт 12.-13. окт АК „Сремска Митровица“
билтен 
6. 3. Коло Купа Србије у РМ С3 1/2А, С6 1/2А Лига такмичење Војка 13. окт 20. окт АК "Нова Пазова" билтен 
7. Завршно Коло Купа Србије у РМ С3 1/2А, С6 1/2А Лига такмичење Ардац 27. окт 3. нов АК "Кикинда" билтен 
 
ПАДОБРАНСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Падобрански скок на циљ 2019 Ревијално  Лисичији Јарак, Београд 10.-12. мај 17.-19. мај  ПК „Архистратиг“ Београд
билтен 
2 Мајски куп 2019  Ревијално Давидовац - Параћин 25.- 26. мај   АК „Наша крила“ Параћин  билтен 
3. Куп "Пет звијезда" Ревијално, међународно  Залужани - Бања Лука 01. -02. јун   АК „Бања Лука“ БиХ билтен
4. Куп Приједора "Петровдански куп" Ревијално, међународно  Урије - Приједор 06.-07. јул АК "Приједор" БиХ  
5. Крушевачки куп  Ревијално Крушевац 24.-25. авг 31. авг - 01. сеп  АК "Михајло Живић" Крушевац билтен
6. 65. Државно првенство у класичним дисциплинама ДП Лисичји јарак, Београд 06-08 сеп 13-15 сеп  ВСС  билтен
7. Куп Параћина 2019
Ревијално Давидовац - Параћин
28.-29. сеп АК „Наша крила“ Параћин

билтен 

 
УЛТАЛАКО ЛЕТЕЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство ултралаких летелица УЛЛ Државно првенство Прокупље 24.-25. авг 31. авг -01. сеп УЕС "Топлица" Прокупље
                   
БАЛОНАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Међународни фестивал балона
 Ревијално Сента 06.-08. сеп   ВСС  
 
ОПШТА АВИЈАЦИЈА
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Mеморијал Михајла Петровића Ревијално такмичење Смедеревска Паланка 01. јун 08. јун   АК "Јасеница" Смедеревска Паланка

2.

24. ФАИ Светско првенство

у прецизном летењу

Светски првенство, ФАИ 1  Кастелон, Шпанија 10.-16. јун   ФАИ, НАК Шпанија  билтен
3. Првенство Србије у прецизном летењу Државно првенство Кикинда 18.-20. сеп 02.-04. окт АК "Кикинда" билтен 
4. Првенство Србије у рели летењу Државно првенство Кикинда 20.-22. сеп 04.-06. окт АК "Кикинда" билтен 
5. Куп Параћина у прецизном слетању Ревијално такмичење Параћин 28. сеп 29. сеп АК "Наша крила" Параћин  
6. 30. Меморијал "Едварда Русијана" Ревијално такмичење Београд 19. окт 20. окт АК "Београд"  
 
ПАРАГЛАЈДИНГ
  Дисциплина прелет        
Р.Б. Назив  и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Нови Пазар Опен Лига Србије 1. коло, ФАИ 2 Нови Пазар 19. - 21.април 24.-26.мај  САУ "Јастреб" Н.Пазар билтен
2. Вршац Опен ФАИ2 Вршац 01.-05. мај 21.-23.јун КСЛиБ „Арес“ Београд билтен
3. Меморијални куп "Александар Саша Лепир" Лига Србије, 2. коло, ФАИ2  Краљево 12.-14. јул  19.-21. јул ПгК "ЕОЛ" Краљево
билтен 
4. Ниш Опен, предевропско првенство Државно првенство, Лига Србије, 3.коло, ФАИ2 Ниш-Пантелеј 29. јул-03. авг   ВСС, ПгК „Грунф“ и КСЛиБ „Арес“ билтен 
5. ФАИ Светско првенство ФАИ1 Македонија 05.-18. авг ФАИ, НАК Македонија

билтен 

6. Копаоник куп 2019 Лига Србије, 4.коло ФАИ2  Копаоник 23.-25.авг 30.авг-01.сеп   ПгК "Голија" Рашка

локална правила 

7. Лига Србије 2019 - генерални пласман
           
ПАРАГЛАЈДИНГ
  Дисциплина прецизно слетање параглајдером       
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место
одржавања
Главни термин
Резервни термин
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Отворено првенство Новог Сада  Лига Србије, 1. коло ФАИ 2  Нови Сад   23.-24. март АК "Нови Сад", Н.Сад

билтен 

резултати

2. ФАИ Светско првенство  ФАИ 1 Вршац 08.-18. сеп   ФАИ, ВСС

билтен 

3. Прокупље Опен Државно првенство, Лига Србије, 2.коло ФАИ2 Прокупље 21.-22. сеп 28.-29. сеп УЕС "Топлица" Прокупље
4. Вршац опен Лига Србије, 3 коло ФАИ 2 Вршац 18.-20. окт 25.-27. окт СПК "Беркут" Вршац
5. Генерални пласман Лига Србије у прецизном слетању параглајдером 2019.    

 
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 20. ФАИ Европско првенство ЕП, ФАИ1 Пољска 11.-25. мај   ФАИ и НАК Пољска билтен 
2. "Бланик куп" - прецизно слетање једрилицом
Ревијално такмичење Смедеревска Паланка 25. мај 01. јун АК "Јасеница" Смедеревска Паланка
3. Куп Михајла Живића - прецизно слетање једрилицом Ревијално такмичење Крушевац 06.-07. јул 13.-14. јул АК "Михајло Живић" Крушевац билтен 
4. Државно првенство у ваз.једриличарству Државно првенство Крушевац 31. јул-04.авг 07.-11. авг АК "Михајло Живић" Крушевац  билтен
 
АЕРОМОДЕЛАРСТВО - ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Коплас про куп Ф1Н, Ф1Н-150 1. коло Лига Ф1Н, ФАИ2 Нова Пазова 24. феб 02. март АК "Нова Пазова"

билтен  

резултати

2. 5. Отворени Бачка Индор Куп Ф1Н и Ф1Н-150 2. коло Лига Ф1Н Сомбор 10. март АК "Сомбор"

билтен 

резултати

3. Зрењанин Индор Опен 2019 3. коло Лига Ф1Н Зрењанин 24. март 10, нов АК "Зрењанин"

билтен 

резултати

4. Државно првенство Ф1Н и ревијално Ф1Н-150 Државно првенство Сомбор 31. март   АК "Сомбор"

билтен резултати F1N-150 

резултати

5. 11. Државно првенство Ф1Е Државно првенство Крчедин 05. мај 16. мај АК "Сомбор" билтен 
6. Пан куп 2019 1. коло Лига Ф1АБЦ Арадац, Зрењанин 19. мај 16. јун АК "Зрењанин" билтен 
7. ДП Ф1АБЦ и јуниорско Ф1Х Државно првенство Арадац, Зрењанин 01. сеп АК „Нова Пазова“ билтен 
8. 23. Бачка куп Ф1АБЦХQ 2. коло Лига Ф1АБЦ, ФАИ2 Ранчево 08. јун 15. јун АК "Сомбор" билтен
9. Отворено првенство Србије у РЦ моделарству Државно првенство Панчево 09. јун 16. јун АК "Утва" Панчево билтен 
10. 52. Меморијал Ђорђе Жигић Ф1АБЦ Светски куп, ФАИ2 Арадац, Зрењанин 15. јун 22. јун АК "Фрањо Клуз" Земун билтен
11. 36. Срем куп Ф1АБЦХQ Светски куп, ФАИ2 Арадац, Зрењанин 16. јун 23. јун АК "Нова Пазова" билтен 
12. 7. Меморијал Иван Шекуларац Ф1АБЦ 3. коло Лига Ф1АБЦ, ФАИ2 Трстеник 20. јул 09. нов АК "Трстеник" билтен
13. Винг куп Ф1АБЦХ

4. коло Лига Ф1АБЦ

Арадац, Зрењанин 22.сеп 03. нов АК „Винг“ Београд билтен 
14.

ФАИ Светско првенство Ф1АБЦ

Светски првенство, ФАИ1 Лост Хилс, Калифорнија, САД 17.-22. окт   ФАИ и НАК САД билтен
15. FPV DRONE RACING   Спортски аеродром Утва, Панчево 18.Мај 25.мај АК „Утва“ Панчево и Спортско удружење „РЦ Дрон Србија“ билтен
16. Европско првенство  Ф1АБП за јуниори Прилеп – Македонија 30.јул- 3.авг   НАК Македонија  
17. Лига Србије у класи Ф1Н  генерални пласман       резултати 
18. Лига Србије у класама Ф1АБЦ  генерални пласнам      


 

 

.

fer play2014