ТАКМИЧЕЊА И РЕЗУЛТАТИ 2015
ПАРАГЛАЈДИНГ
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Непосредни организатор | Резултати/билтен |
ХС | ||||
1 | Светско првенство ХС, ФАИ 1 | Колумбија | ФАИ | резултати |
2 | 1. КЛС ХС "Вршац опен", ФАИ 2 | Вршац | СПК „Беркут“ и КСЛ „Арес“ | резултати |
3 | 2. КЛС ХС Краљево, ФАИ 2 | Краљево | ПК "Еол" | отказано |
4 | 3. КЛС ХС "Соколица" ФАИ 2 | К. Митровица | ПК "Соколица" | отказано |
5 | 4. КЛС ХС "Сићево опен" ФАИ 2 | Нишка Бања | ПгК „Грунф“ Ниш | резултати |
6 | 5. КЛС ХС, ДП, ФАИ 2 | Словенија | НАК Словенија | резултати |
ХС ЛИГА СРБИЈЕ ФИНАЛНИ ПЛАСМАН ПОСЛЕ 10 ТРКА |
||||
АСС | ||||
1 | 1. КЛС АСС "Нишка Бања" ФАИ 2 | Нишка Бања | ПгК „Грунф“ Ниш | резултати |
2 | 2. КЛС и ДП АСС "Куп орлова" ФАИ 2 | Пожаревац | ПгК "Бели Орлови“ Пожаревац | резултати |
3 | Светско првенство АСС ФАИ 1 | Индонезија | НАК Индонезија | резултати |
4 | 3. КЛС АСС "Рашка опен" ФАИ 2 | Рашка | ПК "Голија" | резултати |
5 | 4. КЛС АСС "Беркут оопен" ФАИ 2 | Вршац | СПК „Беркут“ Вршац | резултати |
АСС ЛИГА СРБИЈЕ ФИНАЛНИ ПЛАСМАН ПОСЛЕ 23 СЕРИЈЕ |
ПАДОБРАНСТВО
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Непосредни организатор | Резултати/ билтен |
1 | 61. ДПП у класичним дисциплинама | Београд | ВСС | резултати |
2 | "Куп Параћина" | Давидовац | АК "Наша Крила" Параћин | резултати |
3 | ЕП - Монтана 2015 | Бугарска | ФАИ | резултати |
4 | Падобрански ИПА куп | Београд | ВСС | резултати |
РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Непосредни организатор | Резултати/ билтен |
1 | Јуниорски куп Србије, 1. Коло | Н. Пазова | АК "Нова Пазова" | резултати |
2 | Јуниорски куп Србије, 2. Колo | Арадац | АК "Фрањо Клуз", Земун | резултати |
3 | Јуниорски куп Србије, 3. Коло | Б. Црква | АК "Живица Митровић", Б. Црква | резултати |
4 | Сирмијум Куп | В. Радинци | АК „Сремска Митровица“ | резултати |
5 | Јуниорски куп Србије, 4. Коло | В. Радинци | АК „Сремска Митровица“ | резултати |
6 | Јуниорски куп Србије 5. Коло | Б. Карловац | АК "Мијаило Петровић" Б. Карловац | резултати |
7 | ДП у рак. моделарству | Арадац | АК "Фрањо клуз", Земун | резултати |
8 | 14. БК-3. Меморијал Десими Качавенда | Арадац | АК "Фрањо Клуз", Земун | резултати |
ОПШТА АВИЈАЦИЈА
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Непосредни организатор | Резултати/ билтен |
1 | ДП у прецизном летењу | Трстеник | АК „Трстеник“ | резултати |
2 | ДП у рели летењу | Трстеник | АК „Трстеник“ | резултати |
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Непосредни организатор | Резултати/ билтен |
1 | ДП у ваздухопловном једриличарству | Зрењанин | АК "Зрењанин" и АК „Аеросекс“ | резултати |
2 | Светско првенство у ваз. једриличарству | Мађарска | ФАИ | резултати |
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Непосредни организатор | Резултати/ билтен |
1 | 6. Koплас Про Куп Ф1Н и Ф1Н-150 | Н. Пазова | АК "Нова Пазова" | резултати |
2 | „Отворени Бачка куп“ Ф1Н и Ф1Н-150 | Сомбор | АК „Сомбор“ | резултати |
3 | ДП Ф1Н, сениори/јуниори | Н. Пазова | АК "Нова Пазова" | резултати |
4 | Светски куп "32. Срем куп", класе Ф1АБЦ, Ф1Q | Арадац | AK "Нова Пазова" | резултати |
5 | 19. Бачка куп, класа Ф1АБЦ, сениори/јуниори и класа Ф1Х, јуниори | Ранчево | АК "Сомбор" | резултати |
6 | ДП класе Ф1А,Б,Ц, сениори/јуниори | Ранчево | АК "Сомбор" | резултати |
7 | Светски куп „47. Меморијал Ђорђе Жигић“ Ф1АБЦ, , Ф1Q | Арадац | АК "Фрањо Клуз", Земун | резултати |
8 | Светски куп Ф1Е „Златибор куп 2015.“ | Златибор | ВСС | резултати |
9 | Светско првенство Ф1АБЦ 2015 | Монголија | ФАИ | резултати |
10 | Европско првенство Ф1АБП 2015 | Румунија | ФАИ | резултати |
11 | ФАИ Светско првенство слободнолетећих модела класе Ф1Е, сениори и јуниори | Златибор | ВСС | резултати |
12 | ДП Ф1Х и Ф1Г, сениори/јуниори | Арадац | АК „Зрењанин“ | резултати |
13 | Винг Куп, класе Ф1АБЦ | Арадац | АК "Винг", Београд | резултати |
14 | 3. Јуниорски трофеј Срема Ф1ХГ | Аеродром ВК "Вихор" Војка | АК „Нова Пазова“ | резултати |
15 | 4. коло лиге Ф1Е | Крчедин | АК „Сомбор“ | резултати |
16 | Меморијал Иван Шекуларац Ф1АБЦХГ | Трстеник | АК „Трстеник“ | |
17 | „Индор Опен 2015.“ Ф1Н и Ф1Н-150 | Зрењанин | АК „Зрењанин“ | резултати |
18 | Отворено првенство Суботице Ф1Н, Ф1Н-150 | Суботица | ВМК „Суботица“ |
БАЛОНАРСТВО
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Непосредни организатор | Резултати/ билтен |
1 | Отворени куп Београда у балонарству | Београд | БК „Дамбос“ Београд | |
2 | ДП у балонарству | Сента | БК "Дамбос" Београд и БК "Сента Зента" | резултати |
УЛТРАЛАКО ЛЕТЕЊЕ
Р.Б. | Назив и категорија такмичења | Место одржавања | Непосредни организатор | Резултати/ билтен |
1 | ДП у ултралаком летењу 2015 | Смедерево | АК "Смедерево" | резултати |