КАЛЕНДАР И РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА - 2018

АЕРОМОДЕЛАРСТВО - РАКЕТНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења Место одржавања Главни термин

резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 1. коло лиге Лига Србије Војка  28.април
  АК "Нова Пазова" Резултати
2. 2. коло лиге Лига Србије Сремска Митровица отказано    АК "Сремска Митровица" билтен 
3. Светско првенство СП. ФАИ 1 Пољска 29.јул-4.авг    ФАИ, НАК Пољска билтен 
4. Државно првенство ДП Војка 22. и 23. сеп 29. и 30. сеп   АК "Нова Пазова"
5. 3. коло лиге Лига Србије Банатски Карловац 6. окт 13. окт  АК „Савски првенац“ Београд
6. 4. коло лиге Лига Србије Војка 27. окт 3. нов АК "Нова Пазова"
 
ПАДОБРАНСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Балкански падобрански куп Ревијално  Лисичији Јарак, Београд 11.-14. мај 18.-21. мај  ПК „Архистратиг“ Београд
билтен 
2 Падобрански мајски куп  Ревијално Параћин 27.- 28. мај   2.- 3. јун АК „Наша крила“ Параћин  билтен 
3. Падобрански куп „Пет звијезда“ Ревијално, међународно  Бања Лука 2. -3. јун АК „Бања Лука“ резултати 
4. Падобрански куп Суботице Ревијално  Суботица 14. -16. јун 28.- 30. јун   АК „Иван Сарић“ Суботица

5. Куп Приједора „Петровдански куп“
 Ревијално, међународно Приједор 7.-8. јул   АК „Приједор“  
6. 64. Државно падобранско првенство у класичним дисциплинама ДП Лисичји јарак, Београд последња недеља сеп. прва недења окт. Комисија за падобранство ВСС  
7. Светско првенство у класичним дисциплинама СП, ФАИ1 Бугарска 24.-31. авг   ФАИ, НАК Бугарска билтен 
8. Падобрански куп Параћин 2018 Ревијално Параћин 29.-30. сеп 6.-7. окт АК „Наша крила“ Параћин билтен 
9. Делта куп Ревијално Лисичји јарак, Београд 20.-21. окт 27.28. окт ПК „Делта“ Београд билтен 
 
УЛТАЛАКО ЛЕТЕЊЕ
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство за улл у прецизном слетању и навигацији ДП Ћуприја 25.-26. авг 1.-2. сеп АК "Ћуприја" билтен1 билтен2
                   
БАЛОНАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин

Резервни термин

Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Куп Србије у балонарству  Ревијално Крушевац отказано БК "Дамбос" Београд  
2. Државно првенство у балонарству ДП  Сента 6.-9. сеп БК "Дамбос" Београд  
 
ОПШТА АВИЈАЦИЈА
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Државно првенство у прецизном и рели летењу ДП  Параћин 20.-23. сеп 27.-30. сеп   АК „Наша крила“ Параћин билтен 
2. Светско првенство у рели летењу СП, ФАИ 1  Словачка 5.-11. авг   ФАИ, НАК Словачка билтен 
 
ПАРАГЛАЈДИНГ
  Дисциплина прелет        
Р.Б. Назив  и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. Вршац Опен Лига Србије 1. коло, ФАИ 2 Вршац 20. - 24.јун 27.јун-01.јул КСЛиБ "Арес" Београд билтен резултати
2. Нови Пазар Опен Ревијално Нови Пазар 12.-13. мај 30.јун-1.јул
ПгК „Јастреб“ Нови Пазар билтен
3. Тупижница Опен
Лига Србије, 2. коло  Књажевац 1.-3. јун Пгк "Бабин зуб" Књажевац билтен резултати
4. ДП Србије, Словеније и БиХ  ДП и Лига Србије, 3.коло ФАИ 2 Ниш 10.-16. јун ВСС, ПгК „Грунф“ и КСЛиБ „Арес“  билтен резултати
5. Европско првенство ЕП  ФАИ1 Португал 14.-28.јул ФАИ, НАК Португал

билтен 

6. Рашка опен Лига Србије, 4.коло ФАИ2  Копаоник 11.-16.авг    ПгК "Голија" Рашка билтен 
7. Лига Србија 2018 3. коло     резултати
ПАРАГЛАЈДИНГ
  Дисциплина прецизно слетање параглајдером       
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место
одржавања
Главни термин
Резервни термин
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. ДП Србије и Европски куп ДП и Лига Србије, 1. коло ФАИ 2  Нови Сад 13.-15. април (померено)  20.-22. април КВС „Кошава“ Београд локална правила
2. Предсветско првенство ДП Румуније и ДП Србије Лига Србије, 2. коло ФАИ 2 Вршац 18.-20. мај ВСС и СПК „Беркут“ Вршац

локална правила  Резултати

3. Златибор АЦЦ Куп Лига Србије 3. коло  ФАИ 2 Златибор 25.-26. авг 1.-2. сеп ПгК „Цирус“ Златибор локална правила
4. Гоч Опен Лига Србије, 4. коло ФАИ 2 Врњачка Бања 8.-9. сеп 13.-14.окт СК „Вертиго“ Врњачка Бања
билтен
5. Европско првенство ЕП ФАИ1 Словениа 16.-21. сеп ФАИ, НАК Словенија билтен 
6. Прокупље Опен Ревијално, ФАИ 2 Прокупље 29.-30. сеп 6.-7.окт УЕС „Топлица“ Прокупље билтен 
 
ВАЗДУХОПЛОВНО ЈЕДРИЛИЧАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин
Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 63. Државно првенство у ваздухопловном једриличарству ДП Ченеј, Нови Сад 7.-17. јул   АК „Нови Сад“ билтен bilten
2. 35.ФАИ Светско првенство – отворена, 18м и 20м класа СП Чешка 28,јул-11.август   ФАИ билтен
 
АЕРОМОДЕЛАРСТВО - ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
Р.Б. Назив и категорија такмичења  Место одржавања Главни термин Резервни термин Непосредни организатор билтен/
резултати
1. 9. Коплас про куп Лига Србије  F1N, 1.коло F1N, F1N-150 Нова Пазова 24.-25. феб 31. март-1.април АК "Нова Пазова" билтен резултати
2. 4. Отворено Бачка Индор Куп и ОПВ Лига Србије F1N, 2.коло F1N, F1N-150 Сомбор 04. март 11. март АК "Сомбор" билтен  резултати
3. Државно првенство ДП, F1N Нова Пазова 24.-25. март 31. март-1. април АК "Нова Пазова"  билтен резултати
4. Зрењанин Индор Опен 2018 Лига Србије F1N, 3.коло F1N, F1N-150 Зрењанин 11.нов АК "Зрењанин"  билтен
5. Пан Куп 2018 Лига Србије F1A,B,C,H, 1.коло F1A,F1B,F1C,F1H Зрењанин 20.maj   АК "Зрењанин" билтен резултати
6. Државно првенство ДП, F1E Крчедин јесењи   АК "Сомбор" билтен 
7. 22. Бачка Куп и ОПВ
Лига Србије F1A,B,C,H, 2.коло, F1A,F1B,F1C,F1H,F1Q  Панчево 2. јун 9. јун АК „Сомбор“ билтен  резултати
8. Државно првенство ДП, F1A,F1B,F1C,F1H Ранчево 03. јун 10. јун АК "Сомбор" билтен резултати
9. 51. Светски куп „Ђорђе Жигић“ Светски куп, ФАИ 2, F1A,F1B,F1C Арадац 17. јун 24. јун АК „Фрањо Клуз“ Земун билтен резултати
10. 35. Светски куп „Срем куп“ Светски куп, ФАИ 2, F1A,F1B,F1C,F1H, F1Q Арадац 16. јун 23. јун АК „Нова Пазова“ билтен резултати
11. Европско првенство ЕП, ФАИ 1, F1A,F1B,F1C Мађарска 23.-30.јул ФАИ, НАК Мађарска билтен резултати
12. Јуниорско светско првенство СП, ФАИ 1, F1A,F1B,F1P Бугарска 6.-11.авг ФАИ, НАК Бугарска билтен и пријава 
13. Винг куп

Лига СрбијеF1A,B,C,H

3.коло, F1A,F1B,F1C,F1H
Арадац 23.авг 28. окт АК „Винг“ Београд билтен 
14.

Отворено првенство Војводине и Србије у РЦ моделарству

ревијално Панчево 15. сеп 22. сеп АК „Утва“ Панчево билтен 
15. 6. Меморијал Иван Шекуларац Лига Србије F1A,B,C,H, 4.коло, F1A,F1B,F1C,F1H,F1Q Трстеник 6. окт 13. окт АК „Трстеник“  билтен
16. Суботица Индор 2018 Лига Србије F1N, 4.коло, F1N, F1N-150 Суботица 18. нов 25. нов ВМК „Суботица“  

 

 

 

.

fer play2014