• Балонарство

• Ултра лако летење

• Параглајдинг

ЗОРАН ФРЕНЦ ДРЖАВНИ ПРВАК У ВАЗДУХОПЛОВНОМ ЈЕДРИЛИЧАРСТВУ

Зоран Френц из Аероклуба „Ваја“ из Београда, потврдио је прошлогодишњу титулу државног првака, освојивши и ове године прво место на 58. Државном првенству у ваздухопловном једриличарству. Друго место је освојио Бранко Стојковић из АК „Сремска Митровица“, док је трећу позицију заузео Бранко Благојевић из АК „Зрењанин“.

У екипном пласману најбољи је био тим АК „Ваја“ у саставу Жива и Зоран Френц. Иза њих, другу позицију су заузели Бранко Благојевић и Јагош Бановић из АК „Зрењанин“, а треће место Александар Диклић и Александар Вег из АК „Ваја“.

58. Државно првенство у ваздухопловном једриличарству је одржано од 5. до 15. јула на спортском аеродрому Ечка код Зрењанина, у организацији АК „Зрењанин“, Савеза једричара Србије и Ваздухопловног савеза Србије. На такмичењу је учествовало седам такмичара из Србије и један такмичар из Словеније – Алојз Новак. Време није ишло на руку једриличарима, па се летело само шест такмичарских дана, али и то је било довољно за регуларност такмичења. Бранко Благојевић је имао предност у првих пет летачких серија, да би га у финалној шестој, престигао Зоран Френц и позиционирао се на прво место. Према извештају главног судије Мите Вуковића, у току државног првенства је прелетено укупно 9 068 километара, извршена су 72 лета, а летело се 232 сата и 29 минута.

Овогодишњи поредак најбољих, идентичан је прошлогодишњем, са 57. Државног првенства у ваздухопловном једриличарству. Зоран Френц је поновном титулом државног првака, потврдио свој статус најбољег спортисте ВСС у ваздухопловном једриличарству, коју је понео прошле године.